Hüseyin Ortak

 
En az, diğer yıllar kadar hızlı geçen bir yılın son günlerindeyiz ; Yeni yıla sayılı günler kaldı. Yeni yıl kendine ait yeni hedefler, ümitler ve beklentilerle gelirken.Hepimiz,  hızlı geçen son yılların tekrarından da endişeleniyoruz.

Birbirine benzeyen zamanlar, belki de yaşamımızdaki hızın başlıca sorumlusu. Hız, kalıcı işlerin başlıca düşmanlarından biri belki de...  Her şeyin hızlı aktığı günümüz zamanlarında kalıcı olmak ve kalıcı değerler üretmek de hiç kolay değil.

Yeni bir yılın hemen öncesinde Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi olarak, 2023 yılının muhasebesini yaparken bu duygulara kapılmamak elde değil. Bu yıl diğer yıllara benzeyen bir hızda aksa da kalıcı işler de ürettiğimiz bir yıl oldu. Herşeyden önemlisi okulumuzun öğrencilerine yönelik yürüttüğümüz, burs, eğitim desteği ve mentör-menti projesi faaliyetlerinde kalıcılığın arttığı bir yıl oldu. Geçtiğimiz yıl, bu faaliyetlere başlarken devamlılığı oluşturma konusunda tedirginlik yaşadığımızı itiraf etmeliyiz. Mülkiyede okuyan, İstanbul ve civar illerde yaşayan dar gelirli aile çocuklarına burs verirken, Şubat depreminden zarar gören öğrencilerimizin eğitimine katkı sunarken,  Çok uzun bir aradan sonra 4 Aralık, kuruluş yıldönümü kutlamalarını daha organize ve kitlesel hale getirmek için hazırlıklar yaparken bu kalıcı olma tedirginliğini hep yaşadık.

Pandemi koşullarında tam ve kısmi kapanmalarla geçen yaklaşık üç yıl bir çok alışkanlığımızda olduğu gibi bir araya gelme alışkanlıklarımızı da etkiledi. 

Kurumsal yapılar,  bireye kendini iyi hissettiren ortamlar sunarlar.Bunu da  kurumsal alışkanlıklar üreterek gerçekleştirirler. Kuruluş yıldönümü kutlamalarımız da  da biz Mülkiyelilerin en önemli kurumsal alışkanlıklarından bir tanesidir. Camiamızın bu önemli toplantılarından birini bu sene İş Kulelerinde gerçekleştirdik. Camiamızda ve İstanbul'da yaşayan ve çalışan Mülkiyelilerde büyük bir sevinç ve coşku meydana getiren bu kutlamanın gerçekleştirilmesine sponsorluklarıyla katkı sunan İş Bankası, Anadolu Sigorta, Arçelik ve Nazalı Danışmanlık gibi firmaların katkısı çok  büyüktür.  Bundan ötürü sizlere şükran borçluyuz.  

5 Aralık’da bir araya gelmemiz,  başkaca mutlu sonuçlara yol açtı. Kuruluş yıldönümü faaliyetleri sırasında Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesine yapılan bağışlar yoluyla elde ettiğimiz gelirler neticesinde burs verdiğimiz öğrenci sayısını 11 kişiden 25 kişiye çıkarabilecek kapasiteye sahip olduk. Bunun yanı sıra, depremzede Mülkiye öğrencilerine yaptığımız eğitim katkısını %100 artırmaya karar verdik.

Bizim ve daha önemlisi öğrencilerimiz için bu sevindirici gelişmelerden tüm üyelerimizin çok mutlu olduklarını biliyoruz. Bu duygularla mutlu yıllar dileklerimizi sunar,yaşamlarınızın güzellikler ve barış içinde olmasını  dileriz. 

Saygılarımızla, 

Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi

 


Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16