Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU      

ASİL ÜYELER

 
   
  Hüseyin ORTAK (1988) 
  BAŞKAN
 
1964 yılında İzmir’de doğdu. 1982 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına özel bir bankada Müfettiş yardımcısı olarak başladı. Çeşitli bankalarda, şube ve birim yöneticilikleri yaptıktan sonra 2019 yılında emekliye ayrıldı. Halen finansal danışmanlık yapmakta ve bir haber portalında enerji ekonomisi ve iklim değişikliği konularında haftalık yazılar yazmaktadır.

                                            
 T.Berrin YILDIZ TAVMAN (1989)
 BAŞKAN YARDIMCISI
 
1968 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümü 1989 mezunudur. İş hayatına Koç Grubuna bağlı Türk Elektrik Endüstrisi A.Ş.'nde personel memuru olarak başlamıştır. 30 yıldır aktif olarak devam eden kariyerinde Lafarge Aslan Çimento, Telsim, Koç Bilgi Grubu Goldaş Kuyumculuk, Hedef Grup, Arken Jeneratör, Atasay Kuyumculuk, Soyak Holding, Ekol Lojistik gibi sektöründe öncü olan kurumlarda İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi alanlarında üst düzey yönetici olarak görev almıştır.  Halen bu alanlarda Danışmanlık ve Eğitimler vermektedir. 
 Evli ve 2 çocuk sahibidir.
                                               
                    
  
   
 Filiz MUT  (1987)
 GENEL SEKRETER
 
1964 yılında Denizli’de doğdu. Orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1982 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. 1987-1988 yılları arasında İzmir’de iki yerel gazetede ekonomi muhabirliği yaptı. 1988 -2018 yılları arasında finans sektöründe faaliyette bulunan çeşitli banka ve diğer yatırım kuruluşlarında uzman, müfettiş, yönetici olarak çalıştı. 2018 yılında emekli oldu. Evli ve 1 çocukludur. Emekli olduktan sonra gönüllülük esaslı faaliyetlerini, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşları çatısı altında sürdürmektedir. 
                                       
  Ümit AKTAŞ (2007)                                           
   SAYMAN 
   
1982 yılında Kıbrıscık/ Bolu’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bolu'da tamamladıktan sonra 2001 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu.2009 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Gelir Uzmanı olarak başladığı memuriyetine halen  Vergi Müfettişi olarak devam etmektedir.
 Ümran BEKTAŞ (2010) 
 ÜYE
 

1986 yılında İstanbul'da doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2004 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 2014 yılından beri Kadıköy Belediyesi'nde çalışmaktadır.

 

                                          
                                      
YEDEK ÜYELER                                              
                                                                            
 Gülfem Sena TANDOĞAN (2001) 
 ÜYE
 
2001 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olan Gülfem Sena Tandoğan’ın, Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA derecesi bulunmaktadır. Tandoğan, kariyer hayatına 2001 yılında bir ilaç firmasında ürün müdür yardımcısı olarak başlamıştır. 2003 yılında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Pazarlama Müdürlüğü’nde göreve başlayan Tandoğan, 2005-2007 yılları arasında Risk Yönetimi ve Yatırımcılarla İlişkiler Müdürlüğü’nde uzman olarak çalışmış ve 2007 yılında Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü’nün kurulmasında görev almıştır. 2012 yılından itibaren Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi ile Satış ve Kiralama Birimi’nden sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapan Tandoğan, Temmuz 2023 te buradaki görevinden ayrılmıştır. 1 Ocak 2024' te GST Proje Geliştirme ve Danışmanlık Firmasını kuran Tandoğan, aynı zamanda Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu, Ege Perla Avm İcra Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı derneğinin (GYODER) Organizasyon Komitesi Başkanı olan Tandoğan yarı zamanla Bahçeşehir Üniversitesi’inde Tüketici Davranışları dersi vermektedir. 
 
                                                                                    
 Ozan GÜNDOĞDU (2015) 
 ÜYE
 
22 Şubat 1989’da İzmir’de doğdu. 2007 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler   Fakültesi’nde 8 yıl sürecek lisans eğitimine başladı. Bu süre içinde dönemin muhalif öğrenci hareketinin içinde bulundu. 2011 yılında Hopa  Davası olarak bilinen Metin Lokumcu’nun öldürülmesinin ardından muhalif öğrencilere dönük yapılan operasyonda tutuklandı, 7 ay cezaevinde kaldı. Aynı dönemde çeşitli dergilerde yazılar yazmaya başladı. Notabene Yayınlarından 2011 yılında çıkan ve gençlik mücadelelerini konu alan “Gerçek, Yıkıcı, Yaratıcı” adlı kitaba ‘Türkiye’de öğrenci hareketinin krizleri ve imkanları’ başlıklı yazıyla katkı sundu. 2014 yılından itibaren 3 yıl boyunca çeşitli eğitim kurumlarında makroekonomi ve maliye dersleri verdi. Aktif gazetecilik hayatına 2018 yılında BirGün Gazetesi’nde ekonomi editörü olarak başladı. Bu alanda özellikle enerji ve inşaat sektörünün iktidarla kurduğu ilişki üzerine yoğunlaştı. Bunun yanı sıra Türkiye’deki İslamcı akımlar hakkında haftalık BirGün Pazar ekinde yazıları ve röportajları yayınlandı. 2020 yılında Türkiye’de tarımın durumunu konu edinen ‘Muhtaç’ adlı belgeselin yapım ekibinde yer aldı. Belgesel Altın Portakal’a aday  gösterildi.
                                               
                       
 Mehmet Cengiz GÖĞEBAKAN (1987)
 ÜYE

 
31 Mayıs 1965 Antalya doğumludur. 1983  yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1987 yılında mezun olmuştur.. Mezuniyetini müteakip Pamukbank T.A.Ş'de Müfettiş Yardımcısı olarak çalışma hayatına başlamıştır. Aynı bankada Müfettişlik ve Birim yönrticiliği görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra iki büyük kamu bankasında üst düzey yöneticilik ve bu bankaların Finansal iştiraklerinde Yönetim Kurulu üyelikleri yapmıştır. 2020 yılın aktif bankacılık görevini sonlandıran Üyemiz halen danışmanlık yapmaktadır. Evli ve 1 kız, 1' de erkek evlat sahibidir. 
 

 Ali ARZUMAN (2000)
 ÜYE

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur. Mezun olmadan önce muhasebe, finans ve satış alanlarında çalışmıştır.  Doğuş Holding bünyesinde Management Trainee olarak başladığı profesyonel kariyerine satış-mağaza yönetimi alanında devam etmiş, eğitim ve müşteri ilişkileri yönetimi alanında uzmanlaşmıştır. Migros birleşmesi ile beraber birleşme projesinde yer almıştır. 
Uzun süre perakende şirketlerinde İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri üzerine çalışmıştır. 2017 yılından itibaren danışmanlık deneyimini üretim, perakende, teknoloji, hizmet, turizm, holding vb. sektörlerde zenginleştirmiştir.
Mülkiyeliler Birliği ve Peryön üyeliği bulunmaktadır. OİD başkanlığını yürütmektedir. İşletme Yüksek Lisansı (MBA) bulunmaktadır. Aktif görevleri: İspark A.Ş. Genel Müdürlüğü, İYA Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi ve Danışmanı, Odirel Yönetim ve Danışmanlık Kurucu  Ortağı ve Danışmanığını yaptığı şirketlerde proje bazlı İcra Kurulu Üyelikleri yapmaktadır.


 Dr.Ceyhun Emre DOĞRU (2008)
 ÜYE

 
Dr. Ceyhun Emre Doğru CORPERA Danışmanlık’ın kurucusu ve yönetici ortaklarındandır. Stratejik yönetim ve kurumsal ilişkiler alanlarında danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadır.
CORPERA Danışmanlık’tan önce StratejiCo.’da ortak olmuş, NATO ve Birleşmiş Milletler için politika analistliği görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca, 2012 yılında TÜSİAD’ın Washington DC ofisinin de sorumlusu olarak görev almıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nden ve Université Libre de Bruxelles’den mezun olan Dr. Ceyhun Emre Doğru doktorasını ise Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Dr. Ceyhun Emre Doğru aynı zamanda TEİD Akademi “Etik ve Uyum Yöneticisi” Sertifika Programı’nın birinci dönem mezunlarından olup makaleleri Harvard Business Review ve Hürriyet Daily News gibi bir çok dergi ve gazetede yayınlanmaktadır. Dr. Emre Doğru aynı zamanda DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) bünyesinde bulunan Türkiye – Belçika ve Türkiye – Lüksemburg İş Konseylerinin üyesidir.                                                   
                                                 
 

DENETİM KURULU

ASİL ÜYELER
                                                   
                                                                                        

 Baran GÜRSES  (2000)
   
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA (İşletme) programını tamamlamıştır.
İş hayatına Anadolubank’ta müfettiş yardımcısı olarak başlamış olup bankacılığa T-Bank’ta Ticari Krediler Tahsis Direktörü olarak devam etmektedir. Mülkiyeliler Birliği ve BÜMED üyesidir. Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesince 2022’de başlatılan mentorluk programında mentor olarak görev almaktadır.

             
               
                               
           
                                                 
  Mehmet Ali TÜRESAY (2014) 
  
1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu.  2017 yılından beri İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinde görev yapmaktadır.
 


                     
                       

  Serkan DEDİK (2003) 
  
1980 yılında Mersin’de doğdu. Orta ve lise eğitimini İçel Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1998 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. İş hayatına özel bir bankanın Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Çeşitli bankalarda bölge, tahsis, izleme ve şube yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında sektör değiştirerek sigortacılığa adım attı. Halen Quick Sigorta A.Ş.’ de Finansal Sigortalar Direktörü olarak çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

 

YEDEK ÜYELER               
                             

 Hacı SARIBOSTAN (2017) 
  
1993 yılında Sivas'ta doğdu. İlköğrenimini Sivas'ta, liseyi Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2011 yılında girdiği Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Halihazırda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir.
Çalışma hayatına 2019 yılında İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri bünyesinde başladı. 2021 yılında Hizmet İhracatçıları Birliği'ne geçiş yaptı ve halen HİB bünyesinde Turquality devlet destekleri biriminde çalışmaya devam etmektedir.


                                        
                                      
                                                                 
  Orhan ERTÜRK  (1989) 
 
Ankara ÜniversitesiSiyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Ünv. ve Manchester Business School’da tamamlamıştır. 
90 yılında Türkiye Kalkınma Bankasında mali analist olarak başladığı kariyerinde 25 yıl boyunca finans ve reel sektörde orta/üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2020-2023 yılları arasında Marmara Ünv. Endüstri Müh. bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak finans, ekonomi ve strateji dersleri vermiştir. 2023 yılında yayınlanan “Geri Dönüşüm Teknolojileri ve Döngüsel Ekonomi” kitabında bölüm yazarı olarak yer almıştır. Ekonomimanset.com haber portalında köşe yazarı olarak finans ve ekonomi içerikli yazılar yazmaktadır. Yenibirlider derneği Mentor ekibinin bir parçasıdır. Kurucusu olduğu SWOTA strateji aracılığıyla  eğitmen, denetmen ve danışman olarak ulusal ve uluslararası projelerde görev almaktadır.

      
                            
    Ongun ÖZSEZEN (1989) 
 
1967 yılında Ankara'da doğdu.Ortaokul ve Liseyi Tevik Fikret'te tamamladıktan sonra 1985 te girfdiğikara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1990-1995 yılları arasında Ford Otosan Finansman Bölümünde çalıştıktan sonra, 1995 te Koçbank Hazine Bölümü'ne geçti. 2006 yılında Koç Holdingin Yapı Kredi Bankasını satın almasıyla birlikte görevine bu kuruluşta devam etti.  2017 yılında Yapı Kredi Bankası Hazine Bölümünden emekli oldu. Emeklilikten sonra gönüllülük esası gerektiren faaliyetlerde bulunmaktadır. Bunlardan arta kalan zamandada Astroloji ile ilgili analizler yapmaktadır.              

                                   
                     

 

Paylaş

Çarşı Caddesi No: 10 34674 Kuzguncuk, İstanbul
0216 492 41 16